در چهارچوب جمجمه

حقیقت نیازمند انتقاد است ، نه ستایش - نیچه

۱۳۸۹/۰۵/۳۰

کلامی برای اوباما

کلامی برای اوباما 3.0TRANSLATABLE WITH PROGRAM                      من ترجیح می‌دهم این نامه را مطالعه کنید که جدیدتر است لینک برای خواندن: >> نامه ی دوم من به اوباما  

I prefer you read this:>>  My next letter to Obama   


                              
رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا جناب آقای باراک حسین اوباما

آمریکا کشوری است که بنیان گذاران بزرگی چون " ابراهام لینکلن " و"جرج واشنگتن" دارد.

کشوری که با اندیشه های مقدسی بنیان گذاشته شده و به برکت آن اندیشه های متعالی به جایگاهی رفیع نیز رسیده است.

بنابراین انتظار تمام انسانهای فرهیخته دنیا از چنین کشوری به واسطه توانمندی و قدرتش، رویکرد اقتدارگرایانه و تهدید نیست.

بزرگی و قدرت صبوری و درایت بیشتر خواهد آورد نه قدرت طلبی و زورگوئی !

تهدید و صدمه زدن به دیگران فقط کار انسانهای ضعیف است و بس.

امروزه هر انسانی که در خاورمیانه کشته می شود فقط بذرنفرتی است که کاشته خواهد شد تا روزی چون علفی هرز برای بشریت مشکل ساز گردد. و شایسته نیست که چنین رویکرد غلطی از کشور شما و با رئیس جمهوری مانند شما صورت پذیرد.
این منطقی نخواهد بود که بگوئیم ما چون می ترسیم دیگران از قدرتشان سوءاستفاده کنند، اجازه ی رشد کردن را از دیگران می گیریم.

سوءاستفاده و نداشتن درک متقابل از بی خردی است و خرد در محیط خصمانه و متشنج رشد نمی یابد باید هر ملتی ابتدا احساس امنیت کند تا بتواند با آرامش تعقل کند.

قدرت آمریکا باید صبر و تساهل بیشتری برایش ایجاد کند تا بواسطه آن با درک متقابل اجازه ابراز وجود به دیگران بدهد.
.
این صبوری به طور قطع آسان نخواهد بود چون جوامع در مسیر تعالی اشتباهاتی هم خواهند داشت.

آنچه از امریکا انتظار می رود تلاش برای ایجاد صلح در دنیا با کمک به رشد تعقل و دانایی در منطقه است تا همه با درایتی بیشتر امنیت کل دنیا را تضمین نمایند.

انصاف دهید ! ازسالها قبل تاکنون چه اقدامی بجز عقب نگه داشتن و جنگ افروزی و دامن زدن به اختلافات مردم منطقه از کشورهای توسعه یافته غرب دیده ایم؟
آیا این رویکرد تا ابد می تواند این مردم را در این عقب افتادگی نگه دارد؟

آیا فقط تاخیر روز فاجعه، به قیمت افزایش ابعاد آن نخواهد بود اگر غیر مسئولانه فقط به محدود کردن دگر اندیشان پرداخت؟

آمریکا می تواند چون برادری بزرگتر نه تنها به رشد تمام کشورهای توسعه نیافته کمک کند بلکه تحمل بیشتری هم نشان دهد!

میدانم که شما درایتی در خور امیدواری های ما دارید و جا دارد انتظار داشته باشیم که در عمل نیز تاثیر درایت شما را در سیاستهای خارجی ایالات متحده ببینیم.

به طور قطع چنین تغییری نور امیدی برای تمام انسانهای منطقه خواهد بود . عربها اسرائیلی ها ایرانی ها افغانها و پاکستانیها .

این تغییر رفتار کار اسانی نیست و ما موانع و مشکلات پیش روی شما را کم و بیش درک می کنیم..

اما امید داریم خداوند که در اعطای تمام نعمت هائی که میتواند به یک مرد بدهد، لطف خود را شامل حال شما نموده ، شما را در این کارهای بزرگ یاری دهد.
 
این یک مسئولیت خطیر و پر چالش برای شماست مسئولیتی بزرگ که شجاعتی در خور نیز می طلبد.

امید و انتظار ایرانیان اینست که با خرد و بزرگ منشی خود سران کشورمان را چنان مجذوب کنید و تحت تاثیر قرار دهید که قدرت ایران نه تنها تهدیدی برای غرب نباشد، بلکه به کمک آمریکا برای بر قراری صلح و آرامش در منطقه بیاید و من نیک میدانم چنین ظرفیتی وجود دارد.

آقای احمدی نژاد وقتی با ادبیات مخصوص خود میگوید:" ما میخواهیم به آمریکا کمک کنیم" منظور وی همکاری ایران برای برقراری صلح در منطقه است.

براستی با چه منطقی آمریکا نباید توان تبلیغاتی و قدرت اقتصادی خود را با تعاملی سازنده ، در جهت رشد منطقه و همنوائی ملتها و دولتها بکار برد؟

و این همکاری و تعامل در مورد ایران پر اهمیت تر بنظر می رسد چرا که هیچ ملتی در منطقه ما بلکه شاید در دنیا ، به اندازه ایرانیها ظرفیت همکاری با کشور آمریکا را ندارند و من این را مسئولانه و آگاهانه میگویم.

بعید است که شما تحت تاثیر چند رهبر صهیونیست نادان ،چنین پتانسیل بزرگی را نادیده گرفته و در خلاف منافع خود بکار برید.

باید توجه داشت که اکنون در مقطع خاصی از تاریخ قرار داریم و شما قدرتمندترین مرد دنیا هستید ، قدرت ایران میتواند بجای اینکه یک تهدید و عامل عقب افتادگی ملت خود و منطقه باشد ، اسباب صلح و پیشرفت برای تمام جهان گردد و شما میتوانید با تسامح و تساهل ی که میتواند از قدرتمندی شما ناشی شود، این همگرائی سرنوشت ساز را ممکن نمائید.

انتظار تمام انسان های آزاده ی دنیا از شما اینست.نام مستعار (انسان سکولار) SECULAR_MAN تهران ایران خاورمیانه این نامه را هم مطالعه کنید که جدیدتر است لینک برای خواندن: >> نامه ی دوم من به اوباما  

  please read this too :>>  My next letter to Obama   
                                                   


link of this page: WWW.OBAMA.2SEE.DE        

۶ نظر:

ناشناس گفت...

خیلی زیبا نوشته اید، واقعن قابل تحسین است. اگر به انگلیسی هم نوشته اید حتمن ارسال کنید، جدی میگویم.
منهم اگر در کنار "ها یو دویینگ" یک کمی ادبیات انگلیسی بلد بودم ترجمه میکردم و میفرستادم. البته با نام مستعار خودتان.

برزو

ناشناس گفت...

این تعارف و تمجید ها ی (البته به حقمان) نمیگزارد نظرم را راجع به مفعول متن بگویم:
که این آقای اوباما واقعن متوجه نیستند و یا اینکه نیاز به زمان دارند؟ منظورم بیشتر از بعد استراتژیک زمان است در کنار خطر از دست رفتن آن.
برزو

از فرندفید شهرزاد نامی گفت...

کلامی با اوباما http://dar4chobejomjome.blogspot.com/2010... ☚ اینهایی که هنوز فک میکنن اوباما تغییری ایجاد میکنه رو درک نمیکنم واقعا
شنبه از Twitter - نظر - خوش آمدن - به اشتراک گذاری
‎مقداد رنج بر از این موضوع خوشش آمد
کلیت نامه نکته های درستی داره اما با یه لحنی نوشته خنده داره: بعید است که شما تحت تاثیر چند رهبر صهیونیست نادان چنین پتانسیل بزرگی را نادیده گرفته و در خلاف منافع خود بکار برید. اکنون در مقطع خاصی از تاریخ قرار داریم و شما قدرتمندترین مرد دنیا هستید ، قدرت ایران میتواند بجای اینکه یک تهدید و عامل عفب افتادگی ملت خود و منطقه باشد ،اسباب صلح و پیشرفت برای تمام جهان گردد و شما میتوانید با صبوری و تساهل و حلمی که میتواند از قدرتمندی شما ناشی شود این همگرائی سرنوشت ساز را ممکن نمائید. انتظار ما از شما اینست. - Shahrzad
یکی باید اینها رو اجوکیت کنه اوباما بخشی از سیستم امریکا ست و منتخب ایپک صهیونیست - Shahrzad
شهرزاد عزیز ! تعجب میکنم از این اخلاق ایرانی ها ! خوب چرا خودت اجوکیتم نمی کنی ؟ منتظری که خود آمریکائی ها بیان اجوکیتم کنن ؟ یا میخوای همین طوری بی تفاوت بشینی تا یک وقت خدای نکرده کسی ما ها رو ناامید نکنه و تونستیم تکونی به افکار عمومی دنیا بدیم / غافل باشی دیدی شد ها! - SECULAR.MAN P #1 (ویرایش | حذف)

Toni in TN گفت...

I love this one ... I think you have it right this time, my friend .. You took a great deal of time writing this, I can tell, and you did a wonderful job in expressing your thoughts and ideas ...

انسان سکولار گفت...

My friend. Really grateful.
Thanks for this, not only because I am confirmed and happy for your comment but also
because at first time that we know each other you was always with me nice even with small differences in our opinion.
you always good to hear and never was not upset me.
Having a friend like you really am proud.
You're great man..

Toni in TN گفت...

I am truly proud to call you a dear friend... Even with our small differences in opinion, I know you are an honorable, truthful and kind man... Thank you for your friendship.. Peace!!